• TurkishEnglishGermany

ÜRÜNLERİMİZ

BLEAK

BLEAK KULLANILDIĞI BİTKİ VE ORGANİZMALAR
Ambalaj Boyutları
Bitki Adı Zararlı Dozu PHI
Elma Avrupa kırmızı örümceği (Panonychus ulmi) 35 ml/100 L su (yumurta, larva, nimf. ergin) 14 gü
Pamuk İki noktalı kırmızı örümcek (Teranychus urticae) 35 ml/da yumurta, larva, nimf, ergin 21 gü

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken hazırlanan karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KALİBRASYON: Uygulama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

İLAÇLAMA MAKİNESİNİN TEMİZLİĞİ: Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

Elma-Avrupa kırmızı örümceği: Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.Pamukta İki noktalı kırmızı örümcek: Mücadele zamanının belirlenmesi için, bitkiler 4-6 yapraklı olduktan sonra surveylere başlanır. Zararlı yalnız tarla kenarlarında veya içinde lokal olarak bulunuyorsa, sadece bu kısımlar ilaçlanmalıdır. Tarla kenarından tarlanın içine yayılmış ve yapılan surveyde de yoğunluk yaprak başına akdeniz bölgesinde 5, Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 10 adet kırmızıörümceğe ulaşmış ise kaplama ilaçlama yapılır.

Bleak (228.6 g/l Spiromesifen+ 11.4 g/l Abamectin) Diğer bitki koruma ürünleri ile karıştırılmadan önce mutlaka ön karışım testi yapılmalıdır.